top of page

WARSZTATY 2024

Wszystkie warsztaty oraz lekcje prywatne będą odbywać się w salach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół".

395407742_6640903402625223_4606486028200759383_n.jpg

Photo credits: Paulina Rzeźnik

TEMATY WARSZTATÓW

Ariadna Naveira & Fernando Sanchez

Świadomość w ruchu: technika solo dla obu ról 
Zanurz się w niuanse świadomego tańca z Ariadną i Fernando, odnajdując swoje centrum na osi i opanowując sztukę dysocjacji i pivotu. Niezależnie od tego, czy prowadzisz, czy podążasz, ten warsztat zaopatrzy cię w uniwersalne narzędzia i techniki, dzięki którym będziesz mógł świadomie zarządzać swoim ruchem. 

SOLO, poziom otwarty

Harmonia i partnerstwo: technika tanga dla par
Poczuj piękno połączenia i zgłąb istotę dialogu w parze. Poznaj subtelny język impulsów i tworzenia wspólnych przestrzeni, tak by Twój taniec był zarówno płynny, jak i wyrazisty. Naucz się komunikować w tańcu z precyzją i wrażliwością na drugą osobę. W ramach tego warsztatu Ariadna i Fernando pomogą odkryć nam, jak dwoje ludzi może stać się jednością w tańcu.

Poziom otwarty

Dynamiczny duet: Boleo i Gancho 
Dodaj ognia do swojego tanga przy pomocy boleos i ganchos. Naucz się wplatać te elementy w swój taniec, tworząc sekwencje, które urzekają i zaskakują. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać uroku swojemu tańcu, czy po prostu ulepszyć swój repertuar, ten warsztat oferuje pole możliwości dla tancerzy chętnych do eksperymentowania i ekspresji.

Poziom zaawansowany

 

Elegancja w obrotach: Giros i Contragiros
Bierzemy na warsztat sekwencje cyrkularne. Ariadna i Fernando nauczą nas, jak robić giro i contragiro w przestrzeni milongi, tak by nie tamować rondy, a w dodatku zaprezentować się z wdziękiem. To okazja na udoskonalenie techniki i nadanie swojemu tańcu płynności, jakości i precyzji.

Poziom otwarty

 

Vintage Vibe: Odkrywamy Milonga Vieja
Cofnij się w czasie dzięki warsztatom celebrującym klasyczny urok Milonga Vieja. Zanurz się w tradycyjnych rytmach i ruchach, odkrywając ich historię i ponadczasowy urok. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym milonguero/a, czy nowicjuszem w tym gatunk te sekwencję Cię zachwycą.

Poziom otwarty

 

Walc i więcej Walca
Daj się porwać do krainy tego przewrotnego tańca i dowiedz się, jak interpretować różne nastroje i tempa walca. Zanurz się w płynnych melodiach i sięgnij rytmicznych horyzontów. Ariadna i Fernando podzielą się swoimi sekretami, jak opanować nieuchwytną naturę Valsa.

Poziom otwarty

Yanina Quiñones & Neri Piliù

Mistrzowie dysocjacji i asociacji

(SOLO) Wszystkie poziomy
Bierzemy na warsztat fundamenty, czyli technikę dysocjacji i asocjacji. Zagłębimy się w to jak, kiedy i dlaczego jej używać, i odkryjemy przemieniający wpływ na Twój taniec. Ten warsztat przeznaczony jest dla tancerzy wszystkich ról i oferuje wgląd w to, jak opanować własne ruchy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz, czy podążasz, te zajęcia zapewnią Ci narzędzia umożliwiające poruszanie się z precyzją, ekspresją i wdziękiem, wzbogacając Twoją indywidualną technikę tanga.

​Boleo na milongę: dziedzictwo Pupi Castello

(Średniozaawansowani)
Zanurz się w dynamiczny świat boleo! Warsztat Yaniny i Neriego inspirowany legendarnym milonguero Pupi Castello to fantastyczna okazja do zgłębienia korzeni tanga i wniesienia nowej energii do swojego tańca. Dowiedz się, jak wykonywać boleo z rzado już spotykaną energią starych milongueros, a w dodatku bezpiecznie!! - idealne na milongę. Ten warsztat to hołd dla tradycji, przesiąknięty duchem jednego z największych osobistości tanga.

Elastyczne objęcie

(Open)
Rozbuduj swój zestaw narzędzi tanecznych poprzez holistyczne podejście do ruchu. Dowiedz się, jak zaangażować każdą część ciała, od nóg, tułowia po aktywne ramiona, tworząc elastyczne objęcie, który rozszerza się, zapewniając większą swobodę, kiedy tego potrzebujesz, i mocno cię przytula, gdy chcesz się przytulić; objęcie, które wykracza poza połączenie – opowiada historię. Warsztat iealny dla tancerzy, którzy chcą udoskonalić swoją technikę i szukają więcej wolności w swoim tańcu.

Tango Fantasia: zabawy z odwróconym objęciem

(Zaawansowany)
Wejdź w buty legend tanga, takich jak Todaro i rzuć wyzwanie odwróconemu objęciu! Naucz się tańczyć z partnerką ustawioną przodem do publiczności! Rozbudź swoją kreatywność i spraw by Twoja parnerka lśniła w tańcu!

Ujarzmić Cadeny: Odkrywamy ruchy łańcuchowe
Zanurzymy się w świat łańcuszków. Yanina i Neri pomogą nam rozpracować strukturę Caden i zbadać sposoby na łączenie różnych elementów w dłuższe i krótsze łańcuszki, idealne do walca. Ten warsztat poszerzy Twój repertuar i zainspiruje do świeżego spojrzenia na to, jak pięknie łączyć ruchy.”

 

Kolory Milongi

(poziom otwarty)
Pomalujemy świat milongi szeroką gamą sekwencji i ozdobinków zarówno dla Pań, jak i Panów. Wybierzemy bazę i nałóżymy na nią różne odcienie, tworząc taniec tak żywy i niepowtarzalny jak dzieło sztuki.

Roxana & Dante (1).png

Roxana Suarez & Dante Sanchez

Magiczne Objęcie: niezapomniane połączenie

(Wszystkie Poziomy)
Roxana i Dante podzielą się swoim sekretem na magiczne objęcie. Popracujemy nad dialogiem w parze, odkryjemy, jak komunikować się poprzez klatkę piersiową, plecy i dłonie, aby stworzyć objęcie, dzięki któremu z łatwoscią odnajdziesz połączenie z partnerem, muzyką i chwilą. To nie tylko warsztat; to wspólna podróż, której celem jest to, by każde objęcie w tańcu stało się niezapomniane!

Tradycja ze współczesnej perspektywy

(Poziom Otwarty)

Ten warsztat zagłębia się w serce tanga, łącząc cenioną tradycję z nowoczesnym pazurem. Poznaj sekrety przekazane przez legendarnych milongueros, mistrzów w przekazywaniu w tańcu swojej osobowości i kreatywności. Skupimy się na umocnieniu fundamentów, by uwolnić kreatywność.

Taniec od korzeni

(SOLO, Poziom Otwarty)
Skupimy się na pracy dolnej części ciała, na pracy nóg i sztuce używania podłogi. Będzie dużo praktycznych ćwiczeń by nasza caminata działała w parze i zachwycała na parkiecie!
Ten warsztat jest idealny dla tangueros, którzy chcą doskonalić swoją technikę i znaleźć nowe sposoby wyrażania siebie w każdym kroku.

 

Milonga! Nie przegap tej tandy

(Średnio Zaawansowani)
Ten warsztat jest zaprojektowany tak, by pomóc Ci poruszać się w żywiołowym i szybkim rytmie milongi. Poznasz kluczowe sekwencje, dzięki którym poczujesz się pewniej na zatłoczonym parkiecie. Niezależnie od tego, czy chcesz podnieść swoje umiejętności, czy po prostu dobrze się bawić, ten warsztat odmieniTwoje doświadczanie milongi.

 

Tango 3D: Dodaj Głębi i Wymiaru do tańca

(Zaawansowani)
Ten zaawansowany warsztat skupia się na pracy i ruchu pleców w tańcu oraz ich roli w aktywnym prowadzeniu i podążaniu. Co to znaczy aktywne podążanie? Jak prowadzić z wrażliwością na sugestie swojej partnerki? Jak wykorzystać siłę odśrodkową? Postaramy dodać te wymiary do naszego tańca, aby tworzyć taniec energiczny, harmonijny i z wrażliwością na siebie nawzajem.

 

Vintage Vibes: Odkrywamy klasyczne sekwencje (Zaawansowani)
Roxana i Dante zabiorą was na podróż w czasie ze swoimi ulubionymi krokami i sekwencjami vintage, których nauczyli się od swoich nauczycieli. Ta sesja to hołd dla mistrzów, szansa na przekazanie dziedzictwa tanga i jego ponadczasowej elegancji.

 

Mam moc: Technika solo dla podążających z Roxaną

(SOLO, Wszystkie poziomy)
Za pomocą giro i ozdrobników skupimy się na niuansach podążania. To warsztat dla kobiet, które chcą wyrazić siebie w tańcu. Poprzez technikę wspólnie poszukamy jak nadać moc naszemu ruchowi.

Yanina Erramouspe

Sekrety Milonguery: dyskusja o roli kobiety w tangu

Porozmawiajmy o roli kobiety w tangu, o naszych wspólnych zmagania, wyzwaniach i sukcesach. Ta pogawędka to coś więcej niż warsztat; to szansa na odrobinę grupowej Tango-terapii, oferującej wsparcie, zrozumienie i solidarność.
Dołącz do cenionej w Buenos Aires i całej Europie Milonguery, Yaniny Erramouspe, dobrze znanej lwicy milongowych parkietów, znanej ze swojego doświadczenia w tangu. Wiedzieliście, że Yanina to nie tylko wspaniała tancerka, nauczycielka i DJ-ka Tango, ale także z zawodu psycholog?!
Dzięki tej unikalnej kombinacji doświadczeń pokieruje dyskusją, odpowie na pytania i podzieli się swoimi trikami i sekretami radzenia sobie z własną JA.

Zapraszamy na specjalną sesję wyłącznie dla pań!

Grafiki na strone www.png

Michael Lavocah

Muzyczne seminaria z autorem serii książek o Orkiestrach Tanga.

Michael Lavocah ożywi dla Ciebie tango. Jego wykłady o muzyce zachwyciły słuchaczy już szesnastu krajów, a prezentacje orkiestr i liderów największych zespołów tanga wzbudziły pasję i otworzyły oczy na nieznane dotąd aspekty. Michael łączy opowiadanie historii ze słuchaniem i analizą, przedstawia kluczowych muzyków każdego zespołu, a nas, tancerzy uwrażliwia na rozpoznawania niuansów i detali. Przyjdź i naucz się słuchać, czuć i tańczyć do muzyki z większym zrozumieniem i głębią.

Zaplanowaliśmy aż 3 seminaria, bierzemy na warsztat:

  • Pugliese: pasja, czystość i czerwony goździk

  • D'Arienzo: Król rytmu

  • Troilo: Uczucia, kolory i związki słów i muzyki

Tego nie można przegapić!

Sergiy Podbolotnyy 

7.png

Lekcja nawigacji

Zajęcia całkiem za free dla uczestników festiwalu! Polecamy wszystkim, którzy nie czują się pewnie na pełnym parkiecie i tym którzy chcą podszlifować swoje umiejętności w nawigacji na milongowym parkiecie.

 

395425098_6640907272624836_2085012334570394306_n.jpg

Photo credits: Paulina Rzeźnik

POBIERZ

PROGRAM

WARSZTATÓW

13/09

PT

SALA 1

SALA 2

15:00 - 16:30

Roxana & Dante

Magiczne objęcie

 Poziom: OPEN 

Lekcje prywatne

16:45 - 18:15

Yanina & Neri

Tango Fantasia

 Poziom: ADVANCED

Lekcje prywatne

18:30 - 20:00

Yanina & Neri

Kolory Milongi

 Poziom: INTERMEDIATE

Ariadna & Fernando

Świadomość w ruchu: technika solo dla obu ról 

 Poziom: OPEN / zajęcia SOLO

20:00-21:30

Michael Lavocah

Pugliese: pasja, czystość i czerwony goździk

 Seminarium muzyczne

Ariadna & Fernando

Harmonia i partnerstwo: technika tanga dla par

 Poziom: OPEN 

14/09

SOB

11:30 - 13:00

Roxana & Dante

Taniec od korzeni 

SOLO, Open Level

Ariadna & Fernando

Dynamiczny duet: Boleo i Gancho

 Poziom: Zaawansowany

13:15 - 14:45

Yanina & Neri

Elastyczne objęcie

OPEN level 

Ariadna & Fernando

Vintage Vibe: Odkrywamy Milonga Vieja

 Poziom: Open

15:00 - 16:30

Yanina & Neri

Boleo na milongę: dziedzictwo Pupi Castello

 Poziom: Średniozaawansowany

Lekcje Prywatne

16:45 - 18:15

Roxana & Dante

Tradycja ze współczesnej perspektywy

Średniozaawansowany/Zaawansowany

Lekcje Prywante

18:30 - 20:00

Roxana & Dante

Vintage Vibes: Odkrywamy klasyczne sekwencje

Średniozaawansowany/Zaawansowany

20:00-21:30

Michael Lavocah

D'Arienzo: Król rytmu

 Seminarium muzyczne

Yanina Erramouspe

Sekrety Milonguery

Pogadanka

15/09

NIED

11:30 - 13:00

Roxana & Dante

Tango 3D: Dodaj Głębi i Wymiaru do tańca

 Poziom: Śr./Zaaw.

Yanina & Neri 

Mistrzowie dysocjacji i asociacji

SOLO, OPEN level 

13:15 - 14:45

Roxana & Dante

Milonga! Nie przegap tej tandy

 Poziom: Śr./Zaaw.

Yanina & Neri

Ujarzmić Cadeny: Odkrywamy ruchy łańcuchowe

 Poziom: Śr./Zaaw.

15:00 - 16:30

Roxana Suarez

Mam moc: Technika solo dla podążających

 Poziom: OPEN 

Lekcje prywatne

16:45 - 18:15

Ariadna&Fernando

Elegancja w obrotach: Giros i Contragiros

 Poziom: Open

Lekcje prywatne

18:30 - 20:00

Ariadna&Fernando

Walc i więcej Walca

 Poziom: Open

Lekcje prywatne

20:00-21:30

Michael Lavocah

Troilo: Uczucia, kolory i związki słów i muzyki

 Seminarium muzyczne

Lekcje prywatne

bottom of page