top of page

O nas.

Fundacja Tango Milonga została powołana w styczniu 2021 roku w celu organizowania wydarzeń popularyzujących tango argentyńskie jako taniec, kulturę, muzykę oraz w celu prowadzenia działań wspierających i promujących aktywność społeczną w zakresie tanga argentyńskiego poprzez konkursy, warsztaty i bale.

Jesteśmy młodą fundacją, ale już zorganizowaliśmy międzynarodowy festiwal tanga argentyńskiego w Krakowie „Quiero Verte Una Vez Mas” z udziałem mistrzów świata Tango Salon. Organizujemy także lokalne milongi „Una Vez”, na które przyjeżdżają goście z całej Polski.

Tango to przede wszystkim spotkanie: znajomych ale i nieznajomych, okazja by poznać nowych ludzi, zacieśnić więzi społeczne i aktywnie spędzić czas. Tango można tańczyć mając zarówno 9 lat jak i 90 lat. Wiek, płeć, kolor skóry czy status społeczny nie ma znaczenia.

Naszą misją jest wspieranie integracji społecznej poprzez popularyzację tradycyjnego tanga jako chronionego przez UNESCO tańca ludowego Argentyny, jako muzyki oraz kultury. Pragniemy także popularyzować bogatą tradycję Polskiego Tanga, odmiany muzyki tangowej okresu międzywojennego.

Mamy mnóstwo pomysłów, ogrom zapału i nie zawahamy się go użyć! Zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebook’u i zapisania się do Newslettera być na bieżąco z naszymi inicjatywami.

Ludzie Fundacji:

Marta K

Marta Kubicz

Prezes Zarządu

mkubicz@fundacjatangomilonga.org

Prezes Zarządu Fundacji, pomysłodawczyni i moc sprawcza inicjatyw Fundacji. Entuzjastka tanga argentyńskiego, jakie jest tańczone w Buenos Aires.

Tancerka, nauczycielka i organizatorka warsztatów milong i festiwalu. Korzysta z wiedzy zarządzania projektami i współpracy międzynarodowej zdobytej w pracy w międzynarodowej korporacji konsultingowej.

Kasia W

Katarzyna Wychowaniec

Wiceprezes Zarządu

kwychowaniec@fundacjatangomilonga.org

Odpowiedzialna za PR oraz pozyskiwanie środków na finansowanie inicjatyw Fundacji. Współorganizatorka krakowskich milong Una Vez, festiwalu Quiero Verte 2021.

Rada Fundacji

Michał Gabryś, Marta Romańska, Alicja Górecka, Maciej Michalik, Marta Krok, Anna Kopeć, Katarzyna Celińska Adamczak, Robert Adamczak

Statut

bottom of page