top of page
Szukaj

„Quiero Verte Una Vez Mas”: po co kolejny festiwal?

„Po co kolejny festiwal tanga?” To pytanie, które często słyszę. W świecie pełnym już fantastycznych festiwali, po co kolejny? Mam na to bardzo osobistą odpowiedź, wywodzącą się z mojej własnej podróży do tanga. Dzielę się poniższymi przemyśleniami, z ogromnym szacunkiem i uznaniem dla wszystkich organizatorów wydarzeń tangowych, ich wysiłków i starań we współtworzenie tanga. Nasze doświadczenia i opinie w świecie tanga są tak różne, jak sam taniec.Tak, krajobraz tanga jest usiany licznymi festiwalami, z których każdy ma swoją historię, urok i wiernych fanów. Bez wątpienia świat tanga obfituje w wydarzenia, które zaspokoją najróżniejsze gusta: tych, którzy pragną tańczyć non stop, jak i tych, którzy pasję do tanga łączą z zamiłowaniem do dzikich imprez czy zwiedzania. Jednak moje serce tęskniło za czymś innym i w miarę jak pogłębiała się moja przygoda z tangiem, moje oczekiwania wobec imprezy tangowej zaczęły ewoluować. Tęskniłem za muzyką, która naprawdę poruszyłaby moją duszę, za mistrzami, którzy inspirowaliby mnie swoim tańcem i za atmosferą przypominającą milongi w Buenos Aires. Kiedy podróżowałem do Buenos Aires, moja tęsknota za imprezą na wysokim poziomie w Europie nasiliła się i kiedy nie mogłem znaleźć tego, czego szukałem, postanowiłem sprawdzić, czy stworzenie tego w ogóle jest możliwe.


Moje największe doświadczenie z tangiem opiera się na trzech kluczowych elementach: świetnie dobranej muzyce tradycyjnej, przemyślanej aranżacji miejsca i oczywiście „właściwych” mistrzach, którzy inspirują. To właśnie ta wizja doprowadziła mnie i grupę podobnie myślących przyjaciół do stworzenia wysokiej jakości wydarzenia, w którym sami chcielibyśmy uczestniczyć.


Wyobraziliśmy sobie wydarzenie, które pielęgnuje różnorodnego ducha tanga – przestrzeń, która promuje taniec z różnymi tangueros, a nie tylko z jednym na kolejne tandy. Miejsce skupione na spotkaniach towarzyskich na milondze, gdzie można wymieniać myśli, spotykać się ze starymi przyjaciółmi i nawiązywać nowe przyjaźnie, zostawiając drinka przy stoliku, gdy idziesz tańczyć.

Przestrzeń, która celebruje tango jako wspólne doświadczenie, a nie tylko taniec.Z tej wizji zrodził się festiwal „Quiero Verte Una Vez Mas”. To jest nasza propozycja dla tych, którzy tak jak my poszukują wysokiej jakości tanga, które zachowuje równowagę między tradycją a innowacją, między tańcem a koleżeństwem.


Zapraszamy Cię do przyłączenia się do nas i podzielenia się swoją pasją do tanga z nami i innymi uzależnionymi od tanga na Quiero Verte Una Vez Más.


Marta Kubicz,

Organizator festiwalu Quiero Verte Una Vez Más Tango
bottom of page