top of page
Szukaj

Historia sali głównej festiwalu Quiero Verte: przedstawiamy„Sokół”

Czy wiesz, że miejsce festiwalu Quiero Verte, kultowy „Sokół”, skrywa fascynującą historię sięgającą XIX wieku? Odkryj intrygującą historię jednego z krakowskich klejnotów historycznych i architektonicznych, który dodaje niepowtarzalnego uroku naszemu festiwalowi tanga.

🧘‍♂️ 🏋️‍♀️ Dziedzictwo sprawności fizycznej i patriotyzmu:

„Sokół” pełni funkcję siedziby Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, organizacji, której misją jest propagowanie sprawności fizycznej, tożsamości narodowej i patriotyzmu poprzez gimnastykę i wychowanie fizyczne. Jest częścią większej sieci „Sokólów” w całym kraju.


🏢 Ponadczasowy pomnik:

W 1889 roku ukończono ten monumentalny budynek, ozdobiony pędzlem słynnego Antoniego Tucha. Na suficie widnieje motto Sokołów: odwaga, siła, wytrzymałość, równowaga, waleczność, męstwo, dyscyplina, sokoli lot. Te wartości rezonują przez wieki.


⚽ Szczypta piłki nożnej:

Co ciekawe, po wojnie przez krótki czas mieścił się tu jeden z najsłynniejszych krakowskich klubów piłkarskich, Cracovia. Jednak po niedługim czasie w rękach (nogach?) piłkarzy, Sokół słusznie wrócił do towarzystwa gimnastycznego. Dziś w Sokole prowadzone są zajęcia z gimnastyki artystycznej zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.


🏋️‍♀️ Miejsce idealne na Festiwal Tanga w Krakowie:

Dla nas Sokół to znakomite miejsce na festiwal tanga: wyposażone w drewnianą podłogę, przestronne przebieralnie, optymalne oświetlenie i dedykowane sale warsztatowe. A co najlepsze, Sokół położony jest zaledwie 5 minut spacerem od Rynku Głównego! Otoczony jest mnóstwem barów, kawiarni, restauracji i obiektów noclegowych. Ponadto doskonałe połączenia komunikacyjne z tramwajami i autobusami sprawiają, że jest łatwo dostępny dla wszystkich.


Dołącz do nas w „Sokole”, gdzie echa przeszłości nadają naszemu festiwalowi tanga niezrównany charakter. To więcej niż miejsce; to historyczne płótno, które zaprasza Cię do dodania swojego tańca do historii Krakowa.


Dołącz do nas i zarejestruj się już teraz: https://www.quieroverte.com.pl/pl 😉


Kommentare


bottom of page